fot. Pexels.com

10Moda to nieodzowny element, który towarzyszy człowiekowi od zawsze, jednak co jakiś czas ulega licznym zmianom. Czy trend modowy związany z dobieraniem torebki pod kolor butów jest nadal aktualny?

Torebki i buty – najważniejsze dodatki do każdej stylizacji

Dodatki do stylizacji pełnią zazwyczaj funkcję ozdobną, dlatego wybór ich rodzajów i kolorów jest tak istotny. Torebki i buty mają jednak jeszcze jedno bardzo istotne zadanie, jakim jest zwiększenie poczucia komfortu. Wybierając torebkę, zazwyczaj zwracamy uwagę na jej rozmiary, długość paska, rodzaj zamknięcia, czy wreszcie pojemność- w końcu mamy w niej pomieścić najważniejsze przedmioty wychodząc z mieszkania. Natomiast wybierając buty, chcemy, aby były one przede wszystkim wygodne oraz pozwalały nam na swobodnie przemieszczanie się.

Zapewnienie wygody i komfortu są bardzo ważnymi kwestiami, jednak nie da się ukryć tego, że od tych dodatków wymagamy czegoś więcej. Ich styl, materiał, z którego zostały wykonane oraz kolor, stanowią bardzo ważny element, który dopełnia nasze stylizacje. Ich wybór zależy w głównej mierze od naszego indywidualnego gustu, jednak na przestrzeni lat ukształtowało się kilka zasad, które mówią o zalecanych połączeniach różnego rodzaju dodatków, a także o innych kwestiach, takich jak wiązanie krawatów czy dopasowanie kroju spódnicy do sylwetki.  

fot. Pixabay.com

Dobieranie torebki pod kolor butów – czy to nadal aktualny trend?

Jeszcze kilka lat temu w społeczeństwie panowało przekonanie, że modnie wyglądająca osoba starannie dobiera torebkę pod kolor butów. Zatem jeżeli były one czerwonymi szpilkami, na ramieniu musiała pojawić się torebka o tej samej barwie, a najlepszym rozwiązaniem był wybór danych dodatków pochodzących z jednej marki. Obecnie ten trend, jak i wiele innych tracą na popularności. Zyskuje ją natomiast oryginalność oraz odchodzenie od ustanowionych przed laty norm. Oczywiście dobieranie torebki pod kolor butów nadal posiada wielu zwolenników. Jednak obecnie trend ten nie jest już wiodącą zasadą, którą jeszcze nie tak dawno starała się przestrzegać większość osób

Moda w dzisiejszych czasach – jak łączyć ze sobą dodatki?

W obecnych czasach coraz więcej osób stawia na indywidualizm oraz zabawę modą, a także związanymi z nią dodatkami. Trendy, które przestrzegano jeszcze kilka lat temu, dziś tracą swoich fanów. Obecnie coraz większą sławą cieszy się dowolność w kompletowaniu stylizacji, chociaż niektóre połączenia fanów mody mogą szokować.

Znakomitym przykładem są ubierane coraz częściej skarpetki do sandałów. Kiedyś takie połączenie uważane było za niemodne, a wręcz karygodne. Dzisiaj jednak pojawia się na stopach coraz większej liczby osób, które modę uważają za sposób wyrażania siebie. Jak zatem widać, w kwestiach kompletowania stylizacji panuje pełna dowolność. Jednak warto zaznaczyć, że na rynku modowym nadal pojawiają się kolejne zasady, które cieszą się popularnością. Ich działanie wygląda jednak inaczej niż przed laty, ponieważ w świecie mody pojawiło się przekonanie, że nie każdy musi gorączkowo trzymać się aktualnych zasad, aby wyglądać stylowo. 

fot. Pixabay.com

Modne dodatki – jak dobierać buty i torebki?

Obecna moda podlega nieustannym zmianom, coraz więcej zwolenników zyskuje przekonanie, że każdy ubiera się tak, jak sam chce oraz kompletuje stylizacje patrząc wyłącznie na swoje własne upodobania, oraz komfort. Nie zmienia to jednak faktu, że kolejne trendy pojawiają się nadal, nierzadko gromadząc przy sobie rzeszę zwolenników. Jak zatem wybierać dodatki, aby zawsze wyglądać modnie? Przede wszystkim warto wybierać stylizacje, które będą odpowiadać sytuacji oraz miejscu, w które się wybieramy. Zaleca się również, aby pamiętać o tym, że z niczym nie można przesadzać! Wybierając zatem kolorową sukienkę, postawmy na prostą, jednokolorową torebkę oraz klasyczne buty, pozbawione nadmiaru zdobień. Jeżeli natomiast nasz główny element garderoby jest w stonowanych barwach oraz cechuje się prostym krojem.

Warto wybrać buty lub torebkę we wzory bądź w przyciągającym wzrok kolorze. Wśród modowych norm obowiązuje jednak zasada, która mówi o tym, że tylko jeden z wybranych dodatków powinien bardziej rzucać się w oko. Drugi natomiast należy dobrać skromniejszy, mniej przykuwający uwagę. Jeśli więc wybieramy wzorzystą torebkę, którą zdobią liczne kwiaty, postawmy na proste buty w jednym, neutralnym odcieniu. Zasada ta działa również w odwrotną stronę.

Czy warto trzymać się zasad modowych?

Wszelkie zasady związane z modą oraz sposobem ubierania się, od kilku lat stanowią raczej kwestie indywidualne. Dzięki temu każdy bez obaw może swobodnie łączyć ze sobą różne style oraz budować własne zasady. Dzięki którym czuje się dobrze i wygodnie. Do ogólnych norm modowych zazwyczaj przywiązujemy większą uwagę, wybierając się na oficjalne przyjęcia oraz inne formalne wyjścia. To wtedy zastanawiamy się nad tym jak powinno dobierać się garnitur do sylwetki, długość sukienki do wysokości butów czy fryzurę do odsłoniętych ramion. Na co dzień obecna moda pozwala nam na wyrażanie siebie poprzez ubiór. Zaznaczmy jednak, że zarówno tworzenie własnego stylu, jak i opieranie się na popularnych modowych trendach jest dobrym wyborem, który zależy wyłącznie od naszego gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here