fot. Pexels.com

Połączenie skarpet i sandałów wielu osobom wydaje się komicznym pomysłem, jednak moda nieustannie się zmienia, a nowe trendy potrafią szokować. Co uważamy o łączeniu skarpet i sandałów?

Najnowsze trendy – jak zmienia się moda?

Na kształtowanie się mody wpływ ma bardzo wiele czynników, których nie zawsze jesteśmy świadomi. W kwestii naszego codziennego ubioru duże znaczenie odgrywa wiek, figura, wzrost czy nawet samopoczucie. Czynniki te prowadzą do utrwalania się pewnych zasad modowych, których jedni przestrzegają na co dzień. Natomiast inni mają do nich odmienne podejście, przez co decydują się na poszukiwanie własnego i oryginalnego stylu. Przykładem może zostać ukształtowany przed laty zwyczaj, mówiący o konieczności dopasowywania torebki pod kolor butów, który aktualnie znacznie stracił na popularności, którą cieszył się wśród większości społeczeństwa. To właśnie chęć wyróżnienia się w ostatnich czasach znacząco odbija się na najnowszych trendach. Obecnie ciężko powiedzieć co jest modne, a czego należy zdecydowanie unikać. Wszelkie różnice oraz krążące wśród społeczeństwa od lat stereotypy, zaczynają się zacierać, pozwalając zainteresowanym na wyrażanie siebie za pomocą ubioru. 

fot. Pexels.com

Skarpety i sandały – czy można je ze sobą łączyć?

Od lat w naszym kraju kształtował się stereotyp „typowego Polaka”, który nie znając najważniejszych zasad kierujących modą. Łączył w swoim codziennym ubiorze skarpetki z sandałami. Obraz ten zakorzenił się w społeczeństwie tak bardzo, że przez wiele lat ubranie się w taki sposób zazwyczaj wiązało się ze śmiechem oraz uznawane było za brak pojęcia o aktualnych trendach. Jednak moda nieustannie się zmienia, a wraz z nią podejście do wielu kwestii, które niekiedy odwracają sprawy o 180 stopni.

W dzisiejszych czasach obserwujemy pojawianie się w społeczeństwie przekonania mówiącego o tym, że należy ubierać się wedle własnego gustu, nie patrząc na zdanie innych, a mając na uwadze wyłącznie swój komfort oraz samopoczucie. Przemiany te możemy uznać za pewnego rodzaju rewolucję, która odbywa się na naszych oczach. Jej skutkiem jest coraz luźniejsze podejście do sposobu ubierania się innych osób oraz dawanie im możliwości na swobodne wyrażanie siebie. Sytuacja wygląda tak również w kwestii łączenia sandałów ze skarpetami, które jeszcze kilka lat temu mogło szokować. Jednak obecnie najczęściej zostaje uznane za sposób przedstawiania swojej osobowości oraz chęć wyróżnienia się z tłumu.

Skarpety i sandały są zatem jednym z wielu przykładów, które pokazują nam, że obecnie nie ma ubrań niemodnych. Łączenie poszczególnych elementów garderoby jest prezentowaniem własnego stylu, który często może różnić się od sposobu ubierania innych. Przemiany te nastąpiły również w innych aspektach modowych, dobrym przykładem może być modne przed laty dopasowywanie kroju spódnicy do sylwetki, które aktualnie również posiada licznych zwolenników, nie jest już jednak wyznacznikiem trendów

fot. Pexels.com

 Czy należy kierować się modą?

Do kwestii związanych z modą każdy może mieć odmienne podejście. Dla wielu osób podążanie za najnowszymi trendami może stanowić styl życia oraz pasję, innych będzie natomiast wyłącznie ograniczać. Z tego powodu nie można odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o to, czy powinno kierować się modą. Gdyż każdy ma odmienny gust oraz podejście do spraw ubioru. Jednak mimo panującego w ostatnich latach indywidualizmu, istnieje kilka przykładów sytuacji, w których najczęściej powracamy do proponowanych przez trendy rozwiązań. Najlepszym przykładem są oficjalne spotkania, które z reguły wymagają wizytowego stroju, co powoduje powrót do modnych sposobów wiązania krawatów czy szukania odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dopasować garnitur do sylwetki? Są to jednak zasady, do których wyłącznie możemy się stosować, nie są natomiast przymusem.

Kształtowanie własnego stylu oraz korzystanie z niecodziennych rozwiązań, takich jak łączenie skarpet i sandałów mają wiele zalet, wręcz są niezwykle istotne w kwestii wyrażania siebie. Pomagają wyróżnić się z tłumu oraz pokazać swoją osobowość. Dla wielu osób mogą stanowić również inspirację, a także zachętę do wkroczenia na drogę indywidualizmu. Być sposobem na zerwanie ze stereotypami krążącymi wśród społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here