fot. Pexels.com

Ubiór jest jedną z podstawowych kwestii związanych z codziennym życiem. Większości z nas zależy na tym, aby wyglądać oraz czuć się dobrze w tym, co na sobie nosimy, jak dobierać fasony do sylwetki?

Sylwetka – dlaczego warto dobierać odpowiednie ubrania?

Odpowiednio dobrane kroje ubrań mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, z tego powodu wybór trafnego fasonu jest tak istotny. Z jego pomocą możemy poczuć się lepiej we własnym ciele. Podkreślić nasze atuty oraz sprytnie zakryć mankamenty, których nie chcemy wystawiać na pierwszy plan. Zasady wyboru odpowiedniego kroju dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie. Część z nas zastanawia się zatem jaki typ spódnicy wybrać, aby podkreślić figurę lub w jaki sposób dopasować garnitur do sylwetki, by czuć się komfortowo oraz pewnie. 

Krój spódnicy – jaki wybrać, aby prezentować i czuć się najlepiej?

Wybierając krój spódnicy, który najlepiej podkreśli naszą figurę, należy zwrócić uwagę na jej poszczególne elementy. Z pewnością zaliczyć do nich możemy obwód w talii, szerokość bioder, ud, a także nasz wzrost. Zasady dotyczące wzrostu wskazują, aby osoby niższe decydowały się na spódnice krótkie lub sięgające połowy łydek. Natomiast osoby wyższe mogą śmiało zdecydować się na założenie spódnicy sięgającej samych kostek, jak również tych krótszych. Warto podkreślić, że są to zasady ogólnie przyjęte. Jednak w głównej mierze należy kierować się własnymi potrzebami oraz gustem. Aby wybierać ubrania, w których to my czujemy się najlepiej. Trendy modowe są wyłącznie wskazówkami, nikt nie może nam zabronić stylizacji, w której założymy skarpetki do sandałów czy lekkiej sukienki do masywnych butów. Jeżeli jednak zastanawiasz się nad tym, który krój spódnicy teoretycznie najlepiej podkreśli daną figurę, poniżej przedstawiamy kilka ważnych zasad dotyczących tej kwestii.

fot. Pexels.com

Sylwetka „jabłko”

Sylwetka, która potocznie nazywana jest jabłkiem, charakteryzuje się szerszymi biodrami oraz niewielkim wcięciem w talii. Osoby, których figury dotyczy ten opis, znakomicie będą prezentowały się w spódnicach z wysokim stanem. Dobrym rozwiązaniem będzie również zdecydowanie się na kroje posiadające falbanki, plisy lub zakładki. Optycznie zminimalizują biodra oraz brzuch, przy jednoczesnym podkreśleniu talii. 

Sylwetka „gruszka”

Osoby posiadające figurę w kształcie gruszki mogą pochwalić się drobniejszą budową wyższych partii ciała, takich jak wąska talia oraz szerszymi biodrami. Krojem, dzięki któremu podkreślą swoją sylwetkę, są spódnice w kształcie litery „A”, o wąskim obwodzie w pasie oraz rozszerzającym się dołem. Dzięki takim fasonom podkreślą wąską talię, a także ukryją szersze biodra. Ciekawym rozwiązaniem będą zarówno spódnice krótkie, jak i sięgające kolan. Warto również zdecydować się na spódnice z delikatnymi zakładkami. 

fot. Pexels.com

Sylwetka „prosta”

Prosta sylwetka ciała często nazywana jest również „bananem”. Jak sama jej nazwa wskazuje, zarówno biodra, talia, jak i obwód na wysokości ramion, posiadają bardzo zbliżone wymiary. Dla osób o takiej figurze stworzone zostały spódnice mini, czyli sięgające zazwyczaj maksymalnie połowy ud. Aby podkreślić swoje kształty. Warto odsłonić częściowo nogi, a także zdecydować się na spódnice ozdobione różnymi motywami, które optycznie dodadzą krągłości.

Sylwetka „klepsydra”

Samo słowo – klepsydra – wskazuje na sylwetkę, która określana jest jego mianem. Osoby o takiej figurze posiadają szerokie biodra, krągły biust oraz mocno zarysowane wcięcie w talii. Znakomitym rozwiązaniem dla posiadaczek takiej sylwetki jest zakładanie spódnic ołówkowych, czyli dopasowanych po całej długości. Dobrym wyborem będzie zarówno materiał wzorzysty, jak i gładki.

Krój przeznaczony dla danej sylwetki – czy należy się tym kierować?

Przedstawione powyżej zasady mogą znacząco ułatwić wybór, jeżeli nie wiemy, w czym będziemy prezentować się dobrze. Szczególnie jeśli zależy nam na zakryciu pewnych partii sylwetki oraz na uwydatnieniu innych. W takim wypadku aktualne wskazówki modowe okażą się pomocne, podobnie jak w pozostałych kwestiach związanych z trendami, przykładowo dobieraniu torebki pod kolor butów czy modnych sposobach wiązania krawatu. Jednak każdy z nas jest inny, dlatego też odmiennie będziemy podchodzić do różnych kwestii. Jeżeli mamy swój styl, a to, co inni uznaliby za mankament, my nazywamy atutem. Warto wybierać własne ścieżki i nosić to, w czym komfortowo się czujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here