fot. Pexels.com

Wybór odpowiedniego garnituru może wiązać się z licznymi pytaniami dotyczącymi jego fasonu czy koloru. Czym zatem należy się kierować, aby wybrać garnitur najlepiej pasujący do naszej sylwetki?

Moda a garnitury – co warto wiedzieć?

Moda obecna jest w naszym życiu na każdym kroku. Od zawsze kieruje się ona własnymi zasadami, udzielając rad, do których wedle własnej opinii możemy się stosować lub nie. Najnowsze trendy zazwyczaj dotyczą wielu kwestii, wiązać się mogą zarówno ze sposobami na dopasowanie torebki pod kolor butów, metodą układania włosów, jak i z debatą na temat zakładania skarpetek do sandałów. Modowe nowinki obecne są również wśród ubrań eleganckich, które zazwyczaj zakładamy na specjalne uroczystości, formalne wyjścia czy innego rodzaju spotkania. W takich momentach większości z nas zależy na tym, aby prezentować się jak najlepiej, z jednej strony podkreślając atuty naszej figury, a z drugiej tuszując mankamenty. Moda zatem wpływa również na wygląd garniturów, jednak przed dokonaniem zakupu warto mieć na uwadze nie tylko najnowsze trendy, ale również kilka zasad dotyczących dobierania garnituru do typu sylwetki, aby móc prezentować się efektownie oraz elegancko. 

fot. Pexels.com

Garnitur – który model wybrać i do jakiej sylwetki?

Zakup garnituru zazwyczaj wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego warto go przemyśleć, aby móc cieszyć się z podjętej decyzji przez dłuższy okres. Do tego dochodzą również inne elementy, takie jak wybór odpowiedniego obuwia, które również należy mieć na uwadze, aby statecznie móc czuć się komfortowo. Nieodzownym elementem jest również krawat, na którego wygląd znaczący wpływ ma wybrany sposób wiązania krawatów. Każda z przytoczonych kwestii ma ogromny wpływ na nasz wygląd oraz prezentację, jednak kluczowym elementem pozostaje odpowiedni fason garnituru. Poniżej przedstawiamy praktyczne rady, którymi warto się kierować, jeżeli na obecny moment nie potrafimy wybrać dla siebie odpowiedniego garnituru.

Sylwetka „atletyczna”

Sylwetka atletyczna charakteryzuje się mocno rozbudowanymi ramionami oraz wąską talią i biodrami. Osoby o takiej figurze powinny zdecydować się na marynarki, które nie będą posiadały wypełnionych ramion. Warto również zdecydować się na taką o kroju lekko zwężającym się na wysokości talii. Z taką marynarką bardzo dobrze będą prezentowały się spodnie o kroju lekko zwężanym lub prostym, a także masywniejsze i ciemne buty. W kwestii krawatu – warto postawić na gładki, najlepiej w ciemnym odcieniu.

Sylwetka „masywna”

Przy sylwetce masywnej należy unikać marynarek szerokich, które dodadzą dodatkowej objętości. Warto natomiast zdecydować się na marynarkę o kroju prostym, w kolorze ciemnym lub w pionowe linie, najlepiej z lekkiego materiału. Nie będzie on krępował ruchów, a także sięgającego górnej części ud. Dobrym rozwiązaniem będą spodnie lekko zwężane od kolan do kostek, wysmuklą one nogi oraz je wydłużą. Znakomitym dodatkiem będzie szeroki bądź średniej szerokości krawat, w ciemnym kolorze. 

fot. Pexels.com

Sylwetka „szczupła”

Jeżeli należysz do osób o drobnej figurze, a twoje ramiona, talia oraz biodra posiadają podobne wymiary. Warto zdecydować się na marynarkę, która charakteryzować się będzie dodatkowym wypełnieniem na wysokości ramion, dzięki czemu optycznie je powiększy. Wybór spodni powinien paść na krój lekko zwężany lub prosty. Warto postawić na lżejsze buty, które nie będą kontrastowały z resztą ubioru oraz na wąski krawat, którego kolor nie będzie zbytnio kontrastował z kolorem wybranej koszuli.

Garnitur do sylwetki – przydatne wskazówki

Wybierając garnitur czy jakiekolwiek inne ubranie, warto pomóc sobie modowymi wskazówkami oraz zainteresować się aktualnymi trendami. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, a przede wszystkim, żeby dowiedzieć się na jakie aspekty podczas przymiarek, zwrócić szczególną uwagę. Warto pamiętać jednak o tym, że są to jedynie wskazówki, które nie każdemu będą odpowiadać. W końcu każdy z nas jest inny i może posiadać odmienne zdanie na dany temat. Niektórzy zastanawiają się nad dopasowaniem garnituru do figury, inni nad dobraniem kroju spódnicy do sylwetki, jednak zawsze należy mieć na uwadze to, aby wybierać ubrania, które zapewnią nam komfort oraz dobre samopoczucie w momencie ich noszenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here