fot. Pexels.com

Zakupy online to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Warto zapoznać się z kilkoma prostymi sposobami, które sprawią, że w naszych portfelach zostanie więcej pieniędzy.

Zalety zakupów online

Dzięki zakupom online możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. To szczególnie ważne, jeśli ciągle brakuje nam możliwości na odpoczynek czy spędzanie czasu z bliskimi. W dzisiejszym świecie, który narzuca nam ogromne tempo życia, każda zaoszczędzona minuta jest na wagę złota!

Jeśli decydujemy się na zakupy online, nie musimy tracić cennego czasu na dojazd do sklepu, kręcenie się między alejkami i powrót do domu. To tym bardziej istotne dla osób, które czują dyskomfort, spotykając się na przykład z pytaniami zadawanymi przez sprzedawców. Wiele kobiet chwali sobie zakupy online w przypadku kosmetyków, gdyż w drogeriach często czują się osaczone przez pracownice sklepu, nachalnie proponujące pomoc. 

Dzięki zakupom online dowolną transakcję możemy sfinalizować z własnej kanapy w ciągu kilku minut. Okazało się to szczególnie pomocne w okresie lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W 2020 ze względu na ograniczenia handlu w świecie rzeczywistym wiele sklepów rozwinęło swoją ofertę internetową. Dziś w internecie kupimy praktycznie wszystko! 

fot. Pexels.com

Złap okazję!

Oszczędzanie na zakupach online jest możliwe dzięki znalezieniu najkorzystniejszych cenowo ofert. Często w jednym sklepie możemy znaleźć ten sam produkt tańszy o kilkadziesiąt procent niż w drugim. Warto posługiwać się narzędziem takim jak porównywarki cen. Najpopularniejszą w Polsce witryną tego typu jest ceneo.pl. Porównywarki pozwalają nie tylko na zestawienie ze sobą cen konkretnych produktów, ale i kosztów dostawy, co pozwala wybrać ofertę, która realnie będzie najkorzystniejsza dla konsumenta.

Drugim narzędziem niezbędnym, jeśli zastanawiasz się jak szukać okazji w sieci, są strony zbierające kody rabatowe. Najpopularniejszymi witrynami tego typu są picodi.com, alerabat.com i rabatio.com. Przed każdym zakupem w sieci warto sprawdzić na tych stronach, czy nie ma aktualnych kodów rabatowych obowiązujących w sklepie, którym jesteśmy zainteresowani. 

Kody rabatowe są coraz popularniejszą formą przyciągania konsumenta przez sklepy internetowe. Dzieje się tak, bo przedsiębiorcy wiedzą, że atrakcyjne promocje budują pozytywny obraz sklepu w oczach klienta. 

fot. Pexels.com

Oszczędzanie na zakupach online

Coraz popularniejszym sposobem na oszczędzanie jest dokonywanie codziennych zakupów w internecie. Mowa tu zarówno o zakupie artykułów spożywczych, jak i środków czystości i produktach higienicznych. 

Najczęściej wiąże się to z kupowaniem większej ilości produktów niż podczas tradycyjnych zakupów. Popularnym sposobem jest oszczędzanie przy zakupach chemii domowej poprzez kupno dużych opakowań produktów takich jak proszek do prania lub pakietów kilkunastu butelek środków do sprzątania, co pozwala na zakup w cenach dużo niższych w przeliczeniu na opakowanie, jeżeli porównujemy to z kupowaniem pojedynczych produktów w sklepie.

Podobną sztuczkę można zastosować w przypadku artykułów spożywczych. Kupowanie dużych opakowań produktów sypkich, takich jak ryże, kasze i makarony oraz orzechy, pozwala na oszczędność, pomimo że jednorazowo wydajemy więcej pieniędzy. Inwestycja szybko się zwraca, bo nie musimy dokupować takich produktów w każdym tygodniu w mniejszych opakowaniach.

Oszczędzanie na zakupach online nie jest trudne, ale warto przeglądać różne oferty i nie podchodzić entuzjastycznie do produktów o podejrzanie niskich cenach. Wyjątkiem mogą być produkty sprowadzane prosto z Chin, które są bardzo tanie z uwagi na szczególnie niskie koszty produkcji.

Zakupy z Chin. Co warto wiedzieć?

Kupowanie z Aliexpress jest najpopularniejszą wśród Polaków formą zakupów detalicznych z Chin. Przed dokonaniem takiego zakupu warto pamiętać o kilku prostych rzeczach, między innymi o sprawdzeniu wiarygodności sprzedawcy. Nie warto kupować od osób, które nie mają żadnych opinii konsumentów.

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest cło przy zakupach z Chin. Jest uzależnione od kosztu zakupionego towaru. Z cła zwolnione są produkty o wartości do 150 euro.

Istotna jest również kwestia podatku VAT. VAT zapłacimy już od towarów o wartości przekraczającej 22 euro. Chyba że sprzedawca wyśle produkt jako “prezent”, wtedy podatek obowiązuje dopiero dla towarów o wartości powyżej 45 euro.

Jeśli rozważamy zakup chińskiej elektroniki, warto pochylić się nad jej gwarancją i ubezpieczeniem. Gwarancja na smartfonach z Chin zależy od czynników takich jak marki i źródła, z którego zakupiliśmy telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here