fot. Pexels.com

Zakupy online pozwalają na zaoszczędzenie dużych ilości pieniędzy nawet na podstawowych artykułach gospodarstwa domowego. W jaki sposób zabrać się do zakupu chemii domowej online?

Oszczędzanie na zakupach w internecie

Oszczędzanie na zakupach online jest możliwe dzięki znalezieniu najkorzystniejszych cenowo ofert. Wszyscy, którzy zastanawiają się jak szukać okazji w sieci, powinni zaznajomić się z dwoma przydatnymi narzędziami: porównywarką cen oraz stronami z kodami rabatowymi.

Najpopularniejszą w Polsce porównywarką cen jest ceneo.pl. Takie strony działają na zasadzie zestawiania ze sobą cen produktów dostępnych w różnych sklepach internetowych. Umożliwiają znalezienie najkorzystniejszej oferty, uwzględniając nie tylko cenę samego produktu, ale również koszt dostawy.

Kolejnym istotnym narzędziem są strony z kodami rabatowymi, na przykład picodi.com i alerabat.com. Przedsiębiorcy wiedzą, że atrakcyjne promocje budują pozytywny obraz sklepu w oczach konsumenta, więc coraz chętniej tworzą kody rabatowe. Wyżej wymienione witryny zbierają dane o promocjach z wielu sklepów. Przed każdym zakupem internetowym warto sprawdzić, czy nie obowiązuje akurat jakaś korzystna zniżka

fot. Pexels.com

Kupujemy chemię domową w sieci

Coraz popularniejszym sposobem na oszczędność środków finansowych jest kupowanie artykułów gospodarstwa domowego w sieci. Na produktach takich jak środki czystości można oszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie!

To możliwe dzięki kupowaniu większych ilości produktów zaliczanych do chemii domowej za jednym zamachem. Oszczędzanie przy zakupach chemii domowej polega na kupowaniu np. większych opakowań proszku do prania czy płynów do płukania odzieży albo tabletek do zmywarki w sieci. Dzięki opcji dostawy przez firmy kurierskie nie musimy martwić się noszeniem zbędnego ciężaru. 

Kupując większe opakowania, jednorazowo wydajemy więcej, ale inwestycja zwraca się nam bardzo szybko. Przy zakupie hurtowym za pośrednictwem stron internetowych ceny za sztukę lub kilogram są o wiele niższe niż wtedy, gdy częściej kupujemy pojedyncze produkty. Z tego względu taniej zaopatrzyć się w duże ilości chemii domowej raz na kilka miesięcy za pośrednictwem sklepów internetowych.

fot. Pexels.com

Zalety zakupów internetowych

Zakupy online pozwalają zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. To szczególnie istotne w dzisiejszym świecie, który narzuca nam szybkie tempo życia. Jeśli zdecydujemy się na zakupy online, możemy zaoszczędzić czas na dojazdach do punktu handlowego oraz na bezsensownym krążeniu między alejkami.

Zakupy online możemy zrealizować z własnej kanapy w ciągu kilku minut. Taka opcja okazała się szczególnie ważna w czasie lockdownu, który został wywołany przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki możliwości zakupów internetowych każdy może kupić wszystkie potrzebne mu towary bez niepotrzebnego narażania się na niebezpieczeństwo zarażenia oraz bez względu na to, czy aktualne obostrzenia umożliwiają stacjonarną działalność punktów handlowych.

Czy warto dokonywać zakupów z Chin?

Jeśli chodzi o chemię domową, sprowadzanie jej z Chin może nie być najbardziej opłacalne z uwagi na długi czas dostawy oraz niepewność co do składu produktów. Wiele towarów jest sprowadzanych do Europy z tego kraju drogą morską, przez co czas oczekiwania na przesyłkę może trwać nawet do kilku miesięcy. Ponadto obowiązują tam inne normy co do składu środków niż w Europie. Z tego względu zamawianie artykułów gospodarstwa domowego z Chin może być ryzykowne.

Z powodzeniem można kupować wszystkie inne towary bezpośrednio z tego kraju. Popularnym wśród Polaków jest kupowanie chińskiej elektroniki. Przed zakupem np. telefonu warto zapoznać się jednak z warunkami gwarancyjnymi. Gwarancja na smartfonach z Chin zależy między innymi od źródła, z którego zakupiliśmy nasz sprzęt.

Kupowanie z Aliexpress to najpopularniejsza wśród Polaków forma zakupów detalicznych online z Chin. Gdy zamawiamy produkty z tej strony, jesteśmy otoczeni wysokiej jakości ochroną konsumencką, bo spory dotyczące przesyłki są niemal zawsze rozstrzygane na korzyść klienta.

Przed zamówieniem z Chin warto sprawdzić opinie o sprzedawcy oraz cło przy zakupach z Chin. Koszt cła jest uzależniony od wartości towaru. Są zwolnione z niego produkty o wartości poniżej 150 euro. Na towary z Chin o wartości powyżej 22 euro obowiązuje też VAT. Z tego względu wielu sprzedawców wysyła swoje towary jako prezenty (dopisując angielskie słowo gift), co pozwala na zwolnienie z podatku VAT przesyłek o wartości nieprzekraczającej 45 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here