fot. Pexels.com

Zakupy internetowe podbiły serca Polek i Polaków. Dzięki tej formie możemy dokonać transakcji szybciej i bez zbędnego przemieszczania się, co okazało się wyjątkowo pomocne w dobie pandemii koronawirusa.

Zalety zakupów internetowych

Zakupy internetowe pozwalają nam na zaoszczędzenie czasu, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, który narzuca nam bardzo wysokie tempo życia. Dzięki zakupom w przestrzeni internetowej możemy szybko wyszukać potrzebne nam produkty. Ponadto internet pozwala nam na porównanie ofert dostępnych w różnych sklepach, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze. 

Płatności w internecie są równie szybkie, co znalezienie odpowiedniej oferty. Jeszcze kilka lat temu ludzie bardzo nieufnie podchodzili do podawania danych kart czy płatności poprzez BLIK. Jednak te formy stały się na tyle popularne, że nawet najbardziej sceptyczni konsumenci dziś cenią sobie możliwość płatności online.

Kolejną ogromną zaletą zakupów online jest fakt, że nie musimy opuszczać domu w celu dokonania transakcji. Nowa lodówka? Wymarzona para butów? Zabawki dla dziecka? Wszystko to i wiele innych produktów można zamówić sprawnie z własnego domu. Ta opcja stała się nieoczekiwanie pomocna podczas lockdownu, wprowadzonego w celu walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. 

W 2020 roku przez ograniczenie handlu w tradycyjnych sklepach na całym świecie wzrosła ilość transakcji internetowych. Coraz więcej osób dostrzega zalety zakupów online i korzysta z internetu w celu dokonania zakupów. 

fot. Pexels.com

Gdzie szukać okazji?

Wiele osób korzystających z bogatej oferty zakupów online zastanawia się, jak szukać okazji w sieci. Najważniejsze jest to, aby porównywać przedstawiane nam oferty; oszczędzanie na zakupach online jest o wiele łatwiejsze, gdy posługujemy się porównywarką cen, np. ceneo.pl. Takie strony pozwalają konsumentom na znalezienie najbardziej atrakcyjnej cenowo oferty w różnych sklepach internetowych, uwzględniając nie tylko cenę samego produktu, ale i koszt dostawy.

Kolejną ważną kwestią jest korzystanie ze zniżek i kodów rabatowych. Zarówno ogromne marki, jak i niewielkie firmy widzą potencjał w proponowaniu klientom atrakcyjnych zniżek. Konsumenci chętniej wracają do sklepów, które oferują im promocje. Najpopularniejsze strony, na których można sprawdzić aktualnie obowiązujące zniżki w różnych sklepach internetowych to picodi.com, rabatio.com i alerabat.com

Zakup artykułów gospodarstwa domowego w internecie

Osoby, które zastanawiają się jak szukać okazji w sieci, powinny zainteresować się robieniem zakupów do domu w internecie. W internecie można tanio zakupić wiele produktów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego.

Popularnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy jest zamawianie orzechów, kasz i makaronów w dużych opakowaniach przez internet. Podobny trick można zastosować przy zakupie jedzenia dla zwierząt domowych. Zamiast kupować karmę w supermarkecie raz w tygodniu, lepiej zaopatrzyć się w duże opakowania zamawiane w internecie. To pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca.

Oszczędzanie przy zakupach chemii domowej polega na zamawianiu pakietów środków czyszczących oraz większych opakowań, na przykład kilkukilogramowego proszku do prania. Prawdopodobnie czeka nas większy jednorazowy wydatek, ale to pozwala na dużą oszczędność w porównaniu do kupna pojedynczych opakowań środków czyszczących przy każdej wizycie w sklepie. 

Zakupy z Chin. O czym warto pamiętać?

Zamawianie produktów z Chin jest bardzo atrakcyjne, gdyż produkty sprowadzane z tego dalekiego kraju najczęściej są kilka razy tańsze niż podobne towary na rynku europejskich. 

Przed zakupem takich produktów warto pamiętać, że mogą zostać obłożone dodatkowymi podatkami. Cło przy zakupach z Chin obowiązuje przy zakupach o wartości powyżej 150 euro (około 670 złotych).

Podatek VAT zapłacimy już od produktów, których wartość przekracza 22 euro (około 98 złotych), jednakże część chińskich sprzedawców wysyła je jako “prezenty” (z dopiskiem gift), co pozwala na ominięcie podatku VAT, jeśli wartość paczki nie przekracza kwoty 45 euro (około 200 złotych). Podane kwoty w złotówkach zostały obliczone na podstawie przelicznika walutowego obowiązującego w lutym 2021 roku.

Jeśli zamierzamy sprowadzić elektronikę z Chin, warto pamiętać o tym, aby sprawdzić jej specyfikację. Gwarancja na smartfony z Chin jest zależna od konkretnego modelu, marki i źródła, z którego zakupiliśmy telefon. 

fot. Pexels.com

jak szukać okazji w sieci? Aliexpress

Kupowanie z Aliexpress to najpopularniejsza w Polsce forma zakupów z Chin. Ich polityka sprzedażowa ma swoje plusy i minusy. Ogromną zaletą z perspektywy konsumenta jest z pewnością polityka zwrotów, bo możemy liczyć na zwrócenie środków niemal za każdą nieprawidłowość związaną z procesem zakupu i transportu towaru.

Warto pamiętać, że czas dostarczenia nam produktów z Chin może wynieść nawet kilka miesięcy, jeśli produkty są transportowane drogą morską. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here