fot. Pexels.com

Wiosna, nowy sezon, wszystko dookoła nas pęcznieje, rośnie i się zmienia. To sprawia, że sami mamy ochotę wdrożyć jakieś zmiany w nasze życie. Oczywiście najłatwiej jest zmienić kolor włosów. To zauważalna zmiana, która automatycznie sprawi, że poczujemy się lepiej. Jednak czy jest możliwe farbowanie włosów bez ich zniszczenia? Oczywiście, że tak! Przedstawiamy mało inwazyjne metody koloryzacji włosów.

Kto z nas nie chciałby na wiosnę zmienić czegoś w swoim wyglądzie? Ta pora roku wyjątkowo wpływa na ludzi – po zimie chcemy wyrwać się z marazmu i sprawić, że ruszymy do życia z nową energią. Często osoby, które chcą dokonać zmian, zaczynając od włosów. Ta reguła dotyczy głównie kobiet, które w ten sposób manifestują ważne zmiany w życiu lub rozpoczęcie nowego etapu.

Jednak jak odpowiednie zadbać o włosy bez ich niszczenia? Farbowanie to inwazyjny zabieg, który znacznie osłabia struktury włosa. Jednak przeprowadzony odpowiednio sprawi, że bez żalu będziemy mogli cieszyć się nową fryzurą. Istnieje kilka sposób, żeby osiągnąć pożądany efekt, jednak jest wiele czynników, które wpływają na sukces. Wszystko zależy od naszego naturalnego koloru włosów i oczekiwanego efektu. Niemniej farbowanie bez zniszczonych włosów jest możliwe, a my pokażemy Wam jak

fot. Pexels.com

Henna do włosów

Świetnym sposobem na uzyskanie nowego koloru włosów, przy jednoczesnym zachowaniu ich w zdrowej kondycji jest sięgnięcie po hennę. To naturalny składnik – pochodzi z egzotycznej rośliny o wdzięcznej nazwie lawsonia bezbronna. Hennę pozyskuje się ze sproszkowanych liści i pędów tej rośliny. To idealny sposób na farbowanie bez zniszczonych włosów, ponieważ wysusza ich, a dodatkowo posiada wiele cennych składników, takich jak magnez, potas i wapń, witaminy A, B i D oraz inna mikroelementy, potrzebne do zdrowego rozwoju włosów.

Zanim podejdziemy do farbowania, musimy pamiętać, że henna posiada ograniczenie kolorystycznie. Niestety ze względu na brak chemicznych dodatków, możemy zapomnieć o zafarbowaniu czarnych włosów, a odcienie będą ograniczać się do brązów i rudości. Zazwyczaj ten rodzaj farby podkreśla nasz naturalny kolor włosów, zamiast całkowicie go zmieniać.

Farbowanie bez zniszczonych włosów oznacza także sprawdzanie składu farb i henny, którą kupujemy. Im bardziej naturalne produkty, tym lepiej dla kondycji naszych włosów. Prawdziwa henna powinna posiadać tylko jeden składnik – lawsonię bezbronną. Mogą także znajdować się w niej dodatki w postaci naturalnych barwników. Zazwyczaj są to: indigofera tinctoria (dająca kolor indigo) oraz emblica officinalis, czyli amla. 

fot. Pexels.com

Wady hennowania

Niestety hennowanie włosów nie jest idealnym wyjściem i tak jak wszystko, ma swoje wady. Chociaż dobra kondycja włosów przemawia za tym wyborem, warto wspomnieć trochę o jej negatywnych stronach. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, henna ma ograniczone możliwości wyboru koloru. Na ciemnym włosach trudno będzie złapać cokolwiek. Z pewnością nawet na jasnych włosach może nie udać nam się osiągnąć wymarzonego koloru.

Farbowanie bez zniszczonych włosów niestety ma swoją cenę. W tym przypadku warto wspomnieć jeszcze o charakterystycznym zapachu henny, który może nie każdemu podejść do gustu. Żeby go zniwelować, można dodać do henny łyżeczkę cynamonu.

Kolejnym minusem używanie henny jest jej długi czas trzymania na włosach. Żeby uzyskać dobre efekty, czasem musimy poświęcić aż 4 godziny, żeby substancja wniknęła we włosy. Trzeba także uważać przy jej nakładaniu i zmywaniu, ponieważ bardzo brudzi. Henna może także wpływać na kręcone włosy. Czasem pod jej wpływem naturalne skręty się poluzowują.

Tonery do włosów

Innym sposobem na mało inwazyjną koloryzację włosów jest zastosowanie toneru. Nie jest to prawdziwa farba – zawiera niewielką ilość amoniaku, w związku z czym nie wnika do środka włosa, a bardziej oblepia go z zewnątrz. Dzięki temu jest bardziej bezpieczny dla włosów, jednak w tym przypadku nie ma mowy o trwałej koloryzacji. Co prawda można to uznać za farbowanie bez zniszczonych włosów, gdyż możemy bardziej nasycić nasz naturalny kolor i wydobyć z niego głębie.

Osoby, które zadbać o siebie w ekologiczny i naturalny sposób. Zapraszamy do artykułów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here