fot. Pexels.com

Już za chwilę zima stanie się wspomnieniem, a wszystko dookoła nas rozkwitnie. Ostatni czas był trudny dla wszystkich – pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, więc warto zacząć cieszyć się prostymi rzeczami i odpowiednio nastawić się na wiosnę. To także idealny moment na zaplanowanie porządków w ogrodzie, a my podpowiadamy, jakie rośliny warto posadzić na wiosnę.

Wreszcie nadchodzi odwilż i niedługo powoli zacznie robić się coraz cieplej. Warto w tym czasie zadbać o otaczającą nas przestrzeń. Dobrze jest zacząć od przygotowania pięknego ogródka, który stanie się wizytówką naszego domu. Okres przesilenia wiosennego to idealny czas, żeby zaopiekować się roślinami, które budzą się na wiosnę i przygotować przestrzeń pod nowe sadzonki.

Piękny ogród to marzenie każdego i każdej z nas. Jest miejscem wypoczynku i relaksu, powinien być dopasowany idealnie do potrzeb. Bardzo ważne są również walory estetyczne, a im więcej kolorowych kwiatów, tym lepsze sprawia wrażenie. Rośliny do ogródka na wiosnę są różnorodne i z pewnością uda się wybrać takie, które będą łatwe w pielęgnowaniu, a zarazem sprawią, że będą się pięknie prezentować.

Kwiaty cebulowe idealne na wiosnę

Najważniejsze rośliny do ogródka na wiosnę to oczywiście kwiaty! To one nadają przestrzeni pięknych kolorów i sprawiają, że do domu zaczyna przenikać wspaniały zapach. Wiosna, a zwłaszcza marzec i kwiecień to najlepsza pora na sadzenie kwiatów. Te, które wyrastają z cebulki, są bardzo różnorodne, a spośród nich można wybrać naprawdę wiele kolorów. To zazwyczaj rośliny sezonowe, które kwitną wiosną i jesienią. W każdym, ogrodzie wspaniale się sprawdzą takie kwiaty, jak:

  • Dalie – średniej wielkości krzaki, zwieńczone kolorowymi główkami kwiatów. Dostępne w różnych kolorach, takich jak: żółty, czerwony, biały. Możemy je uprawiać także w doniczkach.
  • Frezje – idealnie nadadzą się do każdego skalniaka. Niewielkie białe, różowe i fioletowe dzbanki świetnie będzie wyglądać pomiędzy mchem i kamieniem.
  • Jaskry – złoty symbol wiosny. Drobne kwiaty o intensywnie żółtej barwie wypełnią kolorem każde podwórko. To idealne rośliny do ogródka na wiosnę.
  • Lilie – eleganckie kwiaty o różnych zabarwieniach kolorystycznych dodadzą elegancji i romantyzmu każdej przestrzeni.
  • Kalie – piękne kwiaty o majestatycznych kielichach będą pięknie wyglądać w ogrodzie. Zwłaszcza te o intensywnie bordowym kolorze.
  • Iksje – piękne, drobne białe kwiaty o fioletowym środku będą idealne jako dopełnienie w ogrodzie lub skalniaku. Budzą skojarzenia z dzikością i lasem. 

    fot. Pexels.com

Sadzimy byliny!

Idealnym uzupełnieniem każdego ogrodu są byliny. To rodzaj wieloletnich roślin, które mogą ozdabiać nasz ogród i skalniak przez bardzo długo. Zazwyczaj posiadają wyjątkowe kwiaty lub niezwykłe liście. Są niewielkie, więc stanowią idealny dodatek do każdej przestrzeni.

Tego typu rośliny do ogródka na wiosnę, które są proste w pielęgnowaniu to na przykład astry i łubin. Są niewymagające i urosną na każdym rodzaju gleby. Ciekawą rośliną jest rojnik, który po rozrośnięciu się tworzy wyjątkowy dywan z zielonych gwiazd

fot. Pexels.com

Wieloletnie krzewy do sadzenia wiosną

Wiosna to także idealna pora do posadzenie bardziej wymagających roślin. Warto w tym czasie pomyśleć o krzewach, które przetrwają w ogrodzie wiele lat, dzięki czemu będą dłużej cieszyć oko. Jeśli posiadamy na tyle miejsca przed domem, możemy zastanowić się nad posadzeniem krzewów dekoracyjnych lub małych drzewek. Jednak jeśli stawiacie na kolory, warto wybrać drzewa, które zaowocują pięknymi kwiatami.

Świetnym przykładem jest magnolia, która rośnie tak duża jak drzewo, a zarazem każdą wiosną obradza pięknymi różowymi, fioletowymi lub białymi kwiatami. Ten wyjątkowy okaz idealnie sprawdzi się w ogrodzie, pod warunkiem, że będzie mieć dużo przestrzeni i światła. Dzięki temu będziecie mogli rozkoszować się jej pięknym zapachem.

Szukając rośliny do ogródka na wiosnę, należy wziąć pod uwagę piwonię, która jest świetnym, dekoracyjnym kwiatem o wspaniałym zapachu. Świetnie będą prezentować się przed każdym domem. Można je spotkać w kolorze białym, kremowym, jasno i intensywnie różowym oraz fioletowym.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem na temat użyteczności kaktusów w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here