Zawał ściany dolnej

Mało kiedy zdajemy sobie sprawę, iż zawał serca każdego roku w naszym kraju dotyka nawet 100 tysięcy osób, niestety przykrą informacją jest ta która informuje o ponad 30% zgonów będących jego efektem. Najczęściej zawał serca jest spowodowany zablokowaniem tętnicy odpowiedzialnej za dopływ krwi, choć oczywiście pojawiają się powoli również inne zdania na ten temat, co nie powinno stanowić zaskoczenia. Wiele osób bagatelizuje sygnały dotyczące tego, iż pojawiła się w ich przypadku choroba wieńcowa, a co za tym idzie bardzo poważna oraz dająca nam znać że trzeba o siebie najzwyczajniej w świecie zadbać. Stres, nerwy, nieodpowiedni tryb życia, nieprawidłowe odżywianie czy brak aktywności fizycznej, to najczęstsze czynniki jakie nijako warto wskazać w przypadku właśnie chorób wieńcowych czy zawału ściany dolnej.

Jakie są podstawowe objawy zawału serca?

Warto dowiedzieć się więcej, o podstawowych objawach zawału serca do których zaliczamy:

  • Nagła zmiana ciśnienia oraz pojawienie się tachykardii
  • Duszność
  • Osłabienie oraz zawroty głowy
  • Ból umiejscowiony w klatce piersiowej
  • Omdlenie
  • Ból brzucha połączony z wymiotami

Czy można w jakikolwiek sposób ograniczyć ryzyko zawału serca?

Zawał ściany dolnej Czy istnieje szansa na zminimalizowanie ryzyka zawału serca? Oczywiście wiele osób zadaje sobie takie pytanie, nie powinno to jednak stanowić żadnego zaskoczenia, jesteśmy świadomi tego jak ważnym narządem pozostaje samo serce. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż trzeba się w tej sytuacji skupić na tym co najważniejsze, a mianowicie zadbaniu o nasze zdrowie w pełnym tego słowa znaczeniu. W pierwszej kolejności spojrzeć na nasze nawyki żywieniowe, przeanalizować czy są odpowiednie pod względem wartościowym a także adekwatne gdy idzie o dostarczenie niezbędnych witamin i właściwości odżywczych.

Tutaj trzeba ograniczyć spożywanie posiłków tłustych czy też wręcz takich, jakie są zupełnie bezwartościowe i postawić na diametralne co za tym idzie zmiany. Aktywność fizyczna, to kolejne zagadnienie o którym w przypadku minimalizowania ryzyka zawału serca, trzeba się w pewnym stopniu odnieść, a co za tym idzie nawiązać do konieczności dbania o wysiłek fizyczny, czasem wystarczy systematyczny i regularny spacer by przyniosło to efekt. W ten właśnie sposób wzmacniamy nasze serce, a co najważniejsze zapewniamy mu dostęp do tlenu, co odgrywa kluczową rolę w aspekcie jego prawidłowej pracy oraz funkcjonowania.

Zrezygnowanie z picia kawy, nadmiernego spożywania alkoholu lub palenia papierosów, to złe nawyki których należy się wyzbyć i zerwać z takimi właśnie poważnymi oraz niebezpiecznymi nałogami. Posiadajmy więc świadomość tego, iż zawał serca może być spowodowany z naszej winy, a tym samym braku odpowiedzialnego podejścia do profilaktyki zdrowotnej czy dbania o nasz organizm. Jeżeli nie jest jeszcze za późno, to postarajmy się nie tylko to zmienić, ale wdrożyć konkretne rozwiązania które na pewno okażą się nie tylko trafne ale korzystnie odbiją się na naszym zdrowiu, nasze serce oczekuje od nas takiego właśnie odpowiedzialnego podejścia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzkawka u dziecka w ciąży
Następny artykułKredyt 60 tys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here