kontener śmieci

Chcąc skorzystać z kontenera, nie tylko należy go zamówić, ale również dopilnować formalności. W jakich dokładnie przypadkach koniecznie jest pozwolenie? Jak je uzyskać na postawienie kontenera? Na te pytania odpowiedzi znajdują się poniżej.

Kiedy jest potrzebne pozwolenie? Kontenery na śmieci Poznań

Kontenery dają nam możliwość sprawnego pozbycia się odpadów. Jeśli chcemy go zamówić i ulokować na swojej prywatnej posesji, to nie potrzebne jest żadne pozwolenie. To jednak nie oznacza, że może on stanąć w przypadkowym miejscu. Warto go ulokować tam, gdzie nie będzie utrudniał korzystania z posesji, a przy okazji, gdzie samochód odbierający kontenery na śmieci nie będzie miał trudności z dojazdem.

W jakich dokładnie przypadkach koniecznie będzie pozwolenie? Jeśli chcemy umieścić kontener na terenie nieruchomości wspólnej, czyli na przykład na podwórku kamienicy, tuż przy bloku mieszkalnym, czy w bezpośrednim sąsiedztwie na posesji, która należy do takiego budynku. To samo dotyczy kontenera, który zamawiamy do firmy. Jeśli teren należy tylko do nas, to pozwolenie nie jest potrzebne, a jeśli teren należy do miasta lub części wspólnej, to musimy je zdobyć.

Jak uzyskać pozwolenie na postawienie kontenera?

Jak w takim razie dopełnić formalności i zdobyć stosowne pozwolenie? Jeśli chcemy postawić kontener na terenie nieruchomości wspólnej, czyli np. w sąsiedztwie bloku, kamienicy, czy w bezpośrednim sąsiedztwie na posesji należącej do takiego budynku, to swoje kroki należy skierować do wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej. Załatwienie stosownego pozwolenia zazwyczaj przebiega bardzo sprawnie, więc również kontener szybko będziemy mogli zamówić.

Jeśli kontener ma się znaleźć na pasie zieleni, chodniku, czy osiedlowej uliczce, to wtedy po pozwolenie należy zgłosić się do urzędu gminy. Niestety w tym przypadku uzyskanie dokumentu już nie przebiegnie tak sprawnie. Zwykle czas oczekiwania na wydanie pozwolenia przez gminę liczony jest w dniach, w innych przypadkach nawet w tygodniach.

Są to terminy urzędowe i tak naprawdę żadne dobre słowo, czy próba wpłynięcia na przyśpieszenie decyzji nic nie może, bo takich procedur nie da się przyśpieszyć. Dlatego, jeśli nie chcemy, aby prace porządkowe przesunęły się w czasie, warto odpowiednio wcześnie wystosować pismo do urzędu gminy. Najczęściej cała procedura trwa do dwóch tygodni, więc zachowanie takiego okresu sprawi, że pozwolenie na postawienie kontenera wyląduje w naszych rękach w odpowiednim momencie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Usuń Gruz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here