Jaką formę sprzedaży internetowej wybrać

Wielu z nas dochodzi w życiu do takiego momentu, że ma już dosyć swojej obecnej pracy. Po paru latach przestaje ona przynosić pożądaną satysfakcję, wypalamy się zawodowo. Często dodatkowym bodźcem, który nas demotywuje jest nasza zbyt mała wypłata. Żyjemy od wypłaty do wypłaty, licząc na to, że po drodze nie spotkają nas dodatkowe wydatki. Postanawiamy więc, że chcemy w końcu prowadzić swój własny biznes, mieć coś swojego, coś, co sprawia nam przyjemność.

Na początek wybieramy coś małego, handel w dobie internetu jest czymś przystępnym praktycznie dla każdego. Ludzie zapisują się na kursy szycia, szydełkowania, sprzedając własnoręcznie wykonane ubranka, lub zabawki. Inni z nas z odrobiną pasji do stolarstwa odnajdą się w sprzedawaniu różnych drewnianych pudełek, czy klatek dla gryzoni. Niektórzy również po prostu przez lata uzbierali tak dużo zalegających im w domu rzeczy, że chętnie się tego pozbędą za drobną wypłatę. Zastanawiamy się więc co wybrać? Sklep internetowy czy allegro? Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Zazwyczaj do stworzenia sklepu internetowego musimy mieć odpowiednie umiejętności w projektowaniu stron internetowych. Musimy być wielofunkcyjni lub zapłacić komuś, kto się na tym po prostu zna. Są to zazwyczaj dość spore koszta, które czasami potrafią się nie zwrócić.

Profesjonalne grafiki na stronę sklepu internetowego, to coś, co powinno zachęcać potencjalnego klienta na naszej witrynie. Pamiętajmy, że zazwyczaj kupujemy oczami, więc musimy zadbać o ten element. Potrzebujemy również kogoś, kto zadba o jakość tekstów w naszym sklepie. Nie możemy sobie pozwolić na błędy, wygląda to nieprofesjonalnie i potrafi odrzucić od siebie zainteresowanych.

Mamy więc grafiki, mamy teksty, a co z samą stroną internetową? Nie obejdzie się bez wykupienia domeny dopasowanej do produktów, jakie chcemy sprzedawać. Musimy również zadbać o odpowiedni hosting, żeby nasza witryna ładowała się bez zacięć. Niestety, są to dość duże koszta, które musimy ponosić co rok. Jenak, wtedy mamy pełną swobodę tworzenia swojego sklepu internetowego, sami wybieramy jak on ma wyglądać, dodatkowo sprzedając przedmioty specjalistyczne, zawsze do strony możemy dodać zakładkę z poradnikami. Wszystko to sprawia, że nasi klienci będą zadowoleni z naszych usług. Jak widzimy, sklep internetowy ma swoje wady i zalety.

Jak to jednak jest z allegro? Sprzedaż w tym serwisie oferuję nam wystawienie swoich przedmiotów na aukcje praktycznie w parę minut po podjęciu decyzji o tym, że już chcemy się ich pozbyć. Nie ponosimy zbyt wielkich kosztów, ponieważ wystawienie pojedynczej aukcji kosztuje mniej niż złotówkę. Nie musimy się też martwić się o miejsce, ilość przedmiotów, jaką możemy wystawić jest nieograniczona. Zatem, jeśli chcemy rozkręcać swój profesjonalny biznes, powinniśmy zdecydować się na swój własny sklep internetowy. Jeśli jednak posiadamy niewielką ilość przedmiotów niezwiązanych ze sobą tematycznie, aukcje na allegro powinny w pełni zadowolić i spełnić nasze potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here