Jak oswoić chomika?

Chomik to nie tylko jeden z najbardziej popularnych gryzoni, jakie spotkamy w naszych domach i mieszkaniach, ale też zwierzątko które posiadało większość z dzieci. Oczywiście jest to efektem nie tylko jego niewielkich rozmiarów, ale iż jego hodowla tak naprawdę w warunkach domowych lub mieszkaniowych nie stanowi żadnego problemu. Niestety wiele osób tak naprawdę, przed zakupem chomika nie wie nic na jego temat, oprócz tego iż jest jak wspomniano gryzoniem i potrzebuje odpowiedniej dla niego klatki.

Czym karmić chomika?

Jak oswoić chomika?Największy problem pojawia się w momencie kiedy zastanawiamy się nad tym, czym będziemy go karmić, a co za tym idzie jakie pożywienie będzie dla niego najbardziej optymalne pod względem wartości odżywczych, lub też tego czego należy najzwyczajniej w świecie unikać.

Na rynku dostępne są gotowe kolby oraz uniwersalne i specjalnie przygotowane karmy, na czym więc powinniśmy lub należy się skupić? Mianowicie trzeba zrozumieć jedno, iż żywienie chomików powinno się nijako opierać na niektórych owocach, zbożach lub warzywach, kawałek suchego chleba, jabłko, marchewka względnie rodzynki, to coś co mu można podać. Warto tutaj też się jednocześnie odnieść do poszczególnych gatunków chomików, niektóre z nich wymagają wręcz indywidualnego spojrzenia na ten temat czy też dostosowania jedzenia pod tym względem.

Owies, ziarna słoneczka a nawet pszenicy, przy jednoczesnym uwzględnieniu kasz takich jak jaglana lub gryczana, a nawet płatków kukurydzianych to również odniesienie do tego co nasz chomik może jeść. Ciekawostką może być fakt, iż niektórzy dodają też raz na jakiś czas niewielką ilość siemienia lnianego, ale wyłącznie po to by zadbać o atrakcyjny wygląd futerka. W żadnym wypadku nie można podawać chomikowi cytrusów, kapusty, fasoli, bobu, awokado, ciecierzycy lub cebuli, podobnie jak szczypiorku względnie szpinaku.

Czy warto stosować gotowe kolby lub uzupełniające karmy?

Czy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie gotowych co za tym idzie kolb, lub nie tylko pełnowartościowych ale też uzupełniających karm, jakie są dostępne na rynku? Pewnie, to nie tylko urozmaici ich menu, ale na pewno w żaden sposób nie zaszkodzi, zakładajmy jednak iż stanowią one jedynie 20% pożywienia którego potrzebuje chomika. Dlatego też w pierwszej kolejności trzeba zadbać o jego podstawową oraz codzienną karmę, można ją pozyskać gotową albo przygotować na bazie wymienionych wcześniej produktów.

Z czasem karmienie chomika stanie się dużo prostsze oraz łatwiejsze, można powiedzieć iż tak naprawdę zrozumiemy co najważniejsze a mianowicie jego nawyki i przyzwyczajenia żywieniowe. Dużo cennych informacji na temat odżywiania chomika znajdziemy nie tylko w internecie, ale zwłaszcza u weterynarza lub w sklepie zoologicznych. Warto skorzystać z przekazanych nam sugestii oraz wskazówek, jakie mogą okazać się nie tylko pomocne, ale też nader przydatne gdy mamy nie lada wątpliwości co do tego czym należy karmić naszego chomika, względnie jak przygotować dla niego najlepszą karmę albo jednocześnie czego unikać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ugotować makaron?
Następny artykułOdzież dziecięca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here