Jakie kosmetyki wybierać

Wiele kobiet uważa, że broda jest atrybutem męskości. Jednak aby takowym była, musi być zadbana, a nie pełna okruszków z drugiego śniadania, zatłuszczona, zmierzwiona i niewyrównana. Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z dłuższym zarostem zastanawia się, jak często należy myć brodę i jakie kosmetyki wybierać? W dzisiejszym poradniku rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Jak często należy myć brodę? Czy naprawdę jest sens pytać, jak często używać mydła do brody?

Rodzice słysząc pytanie, jak często myją dzieci, odpowiadają, że wtedy, kiedy są brudne. Jakie pytanie – taka odpowiedź. Zresztą w dobie ograniczenia zasobów wody, ma to nawet sens. Na pytanie, jak często trzeba myć brodę, można by odpowiedzieć w ten sam sposób. W naszym ciele zachodzą naturalne procesy fizjologiczne których wynikiem jest np. pocenie się, dlatego chyba każdy z nas wie, że jeśli nie kompletnie, to przynajmniej pobieżnie należy myć się codziennie. Odświeżanie się każdego dnia, czyli mycie pach, miejsc intymnych, a także wszystkich odsłoniętych jak twarz, uszy, oczy, czy dłonie jest absolutnie niezbędne. Zarost jako część twarzy też jest automatycznie myty codziennie. Stąd pytanie, jak często należy myć brodę wydaje się być tym retorycznym. Jeśli zapytać jak często myć ją szamponem, to już inna historia, bo jeśli na co dzień używa się mydła do brody, to przecież nie ma konieczności dodatkowo mycia jej szamponem. Zatem używasz mydła do brody albo szamponu zamiennie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obydwa kosmetyki mieć w swojej męskiej kosmetyczce. Warto podkreślić, że mydło do brody nie wysusza skóry i ma właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne.

Mycie brody mydłem – absolutne minimum rano i wieczorem

Z myciem brody jest trochę jak z myciem zębów, w końcu już od dzieciństwa słyszymy, że trzeba je myć rano i wieczorem. Potem dopiero precyzuje się, że najlepiej myć je po każdym posiłku, bo dzięki temu eliminuje się rozwój bakterii powodujących powstawanie próchnicy. Podobnie jest z brodą. Mycie brody mydłem rano i wieczorem to absolutne minimum. Rano odświeżasz w ten sposób brodę po nocy, wszak w mieszkaniu, nawet najczystszym, mogą bytować roztocza, a dodatkowo pocisz się w nocy więc odświeżyć się musisz, a Twoja broda z pewnością jest zmierzwiona. Twoja broda chłonie otoczenie jak gąbka, dlatego jej umycie po całym dniu wrażeń to absolutne minimum. Oczywiście jeśli dbasz o higienę, to z pewnością umyjesz brodę także po powrocie z pracy, czy dodatkowo zmiękczysz ją olejkiem przed wyjściem na randkę z dziewczyną czy żoną. I tu po naszych rozważaniach dotyczących higieny, dochodzimy do kosmetyków, które warto mieć zatem zacznijmy od owego olejku.

Olejek do brody i kartacz po myciu brody – absolutne must have

Bez wątpienia po użyciu mydła do brody lub szamponu i wysuszeniu brody, należy ją dodatkowo odżywić. Choć mydło jej nie wysusza, to jednak po jego użyciu potrzebne może być dodatkowe zmiękczenie zarostu. Olejek do brody sprawdza się tu świetnie. Aby rozprowadzić go od nasady aż po końce, należy zaopatrzyć się w kartacz, czyli szczotkę do brody. Przy okazji w ten sposób wykonuje się masaż, który zapewnia pozbycie się martwego naskórka, czyli swoisty peeling. Samo mydło tego nie zapewni. Ponadto w głąb skóry i włosków trafiają cenne składniki odżywcze, które wpływają na lśniący wygląd brody i jej miękkość, a także nie pojawianie się uporczywych zaskórników.

Potrzebujesz głębszego nawilżenia albo ujarzmienia brody? Wybierz balsam lub wosk do brody

Jeśli Twoja broda była do tej pory zaniedbana albo zapuszczasz brodę i masz wyjątkowo przesuszaoną skórę, to możesz potrzebować głębszego nawilżenia. W tym przypadku sięgnij po balsam do brody, który wcierasz w brodę kiedy wchłonie się już olejek. Jeśli Twoja broda mimo wszystko nie chce się układać, to do jej ujarzmienia sprawdzi się wosk do wąsów i brody.

Dzięki takim kosmetykom zapewnisz piękny wygląd brody. Możesz kupić je pojedynczo lub w zestawach. Dzięki temu możesz zagwarantować Twojej brodzie tę samą linię zapachową wszystkich kosmetyków. Pamiętaj, że zadbana broda jest Twoją wizytówką, a ta niezadbana też wydaje o Tobie świadectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here