Trzy rodzaje lamp do paznokci

Obecnie coraz więcej kobiet interesuje się manicure, na co spory wpływ miało pojawienie się lamp umożliwiających zdobienie paznokci nawet w domu. Jeśli właśnie zaczynasz przygodę z żelami czy też hybrydami, to zdecydowanie powinnaś poznać nieco lepiej dostępne na rynku urządzenia. Poznaj lepiej poszczególne rodzaje lamp do paznokci i dowiedz się, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku.

Lampy UV

To właśnie te urządzenia jako pierwsze pojawiły się w branży manicure i raz na zawsze zmieniły jej oblicze. Lampy UV umożliwiły wykonywanie trwałych paznokci żelowych i hybrydowych, które w przeciwieństwie do zwykłych lakierów mogą wytrzymać nawet 2-3 tygodnie. Choć obecnie taki sprzęt jest coraz częściej wypierany przez nowsze technologie światła, to nadal może być dobrą propozycją dla początkujących fanek manicure.

Utwardzanie paznokci w lampie UV odbywa się w oparciu o wykorzystanie właściwości światła ultrafioletowego. Zabieg trwa dłużej niż w przypadku np. technologii LED, jednak sprzęt tego typu jest znacznie tańszy i przeważnie ma dość kompaktowe rozmiary. Ponadto wybrałam lampę do paznokci z oferty Activeshop.com.pl, ponieważ utwardza każdy rodzaj lakieru żelowego, akrylowego i hybrydowego. Za minus można uznać fakt, iż konieczna jest regularna wymiana żarówek.

Lampy LED

Lampy LED można wykorzystywać do manicure domowego, ale często korzystają z nich również profesjonalne salony kosmetyczne. Niewątpliwą zaletą takich urządzeń jest żywotność diod LED, które mogą posłużyć nawet przez 10-12 lat. Na dodatek przepalenie się pojedynczej diody nie jest przeszkodą do dalszego korzystania ze sprzętu. Co więcej, utwardzanie lakieru trwa znacznie krócej i może wynieść nawet zaledwie 30 sekund.

Fanki manicure cenią lampy LED również za to, że umożliwiają dobre utrwalenie nawet mocno napigmentowanych lakierów. Należy jednak pamiętać, że ta technologia światła jest przeznaczona jedynie do wykonywania hybryd, czyli nie nadaje się do żeli i akryli. Ponadto cena lamp LED jest wyższa niż w przypadku modeli UV. Na korzyść diod ledowych przemawia jednak energooszczędność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Lampy UV/LED

W ostatnim czasie prawdziwym hitem w świecie manicure są lampy UV/LED. Taki sprzęt nie bez powodu jest ważną częścią oferty internetowego sklepu ActiveShop. Jest połączeniem zalet technologii UV i LED. Przede wszystkim umożliwia utwardzenie dowolnego rodzaju lakieru hybrydowego, żelowego i akrylowego. Na dodatek wykonany manicure wyróżnia się wysoką trwałością, dzięki czemu długo zachowa elegancki wygląd.

Lampy UV/LED szybko utwardzają lakier, co może być ważne zwłaszcza dla właścicielek salonu manicure. Tego typu urządzenia są też energooszczędne, co zmniejsza koszt działalności. Ze względu na brak emitowanego ciepła jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest też długa żywotność lamp UV/LED – żarówki mogą posłużyć nawet kilkanaście lat i nie wymagają wymiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here