Selfie, to rodzaj zdjęcia jakie zyskało na popularności przede wszystkim z powodu wykorzystania aparatu który posiadamy w naszych smartfonach, co za tym idzie znajdują one zastosowanie właśnie przy wykonywaniu takich specyficznych zdjęć. Jak zrobić dobre selfie?

Jak zrobić dobre selfie?

Jak zrobić dobre selfieOczywiście to co wyróżnia selfie, to w gruncie rzeczy metoda pozwalająca na samodzielne zrobienie zdjęcia w adekwatny do tego sposób, niejednokrotnie nie mamy jednak o tym jakiegokolwiek pojęcia. Oznacza to, iż nie wiemy jak zrobić dobre pod względem jakości, ujęcia czy efekty selfie a wbrew temu co się wydaje, często nam na tym co zrozumiałe zależy.

W końcu nie jest żadną większą tajemnicą, iż takie zdjęcia najczęściej lądują na Instagram lub Facebooka lub są wysyłane niemal natychmiast do naszych znajomych, którym zamierzamy się nim pochwalić. Dlatego jeżeli interesuje nas wykonanie wysokiej jakości selfie, to tutaj technika powinna zmierzać do określenia nie tylko kąta nachylenia aparatu, ale też zwrócenia uwagi na to czy łapie on dodatkowo panoramę, otoczenie czy miejsce które zamierzamy uwiecznić w ten sposób.

Jednym słowem zawsze zakładajmy, iż tło w tej sytuacji odgrywa bardzo duże znaczenie, a nawet wręcz jest dla nas niezbędnym elementem takiego właśnie zdjęcia jak selfie. Dostępne są specjalne uchwyty na kijku, jakie nie tylko sprawdzają się przy robieniu selfie, ale rzeczywiście wydają się ciekawym oraz praktycznym rozwiązaniem które warto w wielu sytuacjach wykorzystać.

Pamiętajmy o pewnych ograniczeń, jakie posiadają aparaty w naszych telefonach

Pamiętajmy przy tym o pewnych ograniczeniach, jakie posiadają aparaty w naszych telefonach i co za tym idzie, ustawieniach o które należy najzwyczajniej w świecie zadbać. Zwłaszcza jeżeli zależy nam aby zdjęcie posiadało nie tylko odpowiednią jakość, ale też kontrast czy możliwe było do wykonania w nocy lub w specyficznych do tego warunkach pogodowych albo miejscu.

Niestety pomimo coraz to nowszych smartfonach i lepszych aparatach jakie się w nich znajdują, na pewno takie zdjęcie nie będzie tak dobre jak w przypadku wykorzystania aparatu klasycznego oraz cyfrowego. Nie zmienia to jednak zdania na temat tego, iż takie dobrej jakości selfie jesteśmy w stanie wykonać a co najważniejsze mieć satysfakcję posiadania zdjęcia, z którego będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni. Technika oraz sposób uwzględnienia ujęcia, a więc coś o czym wspomnieliśmy powyżej, stanie się niech pierwszym krokiem do tego by poprawić jakość naszych dotychczasowych zdjęć którymi są selfie.

Jeżeli idzie ogólnie o robienie zdjęć, to tutaj trzeba wyrobić w sobie odpowiednie co za tym idzie umiejętności, im częściej je robimy tym efekt będzie znacznie lepszy. Zadbajmy więc o to, aby zawsze nasze zdjęcia również te określane mianem selfie, rzeczywiście nie tylko wzbudzały uwagę ale umożliwiły nam realizowanie ich zgodnie z pewnym założeniem, a więc uzyskaniem najwyższej i najlepszej jakości zdjęcia, które wykonane zostało w ten sposób. Warto też uwzględnić pewne sugestie oraz wskazówki, jakie znajdziemy w internecie właśnie o najlepszych metodach na zrobienie dobrego i atrakcyjnego selfie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here