Jak znaleźć pracę?

Gdy w naszym życiu przychodzi moment ukończenia szkoły, bez względu na to jaki jest to stopień w ścieżce edukacyjnej (liceum,technikum, studia) to zawsze myślimy o tym, że kolejnym naszym krokiem powinno być znalezienie dobrze płatnej pracy, która pozwoli nam samodzielnie się utrzymać i odciąć od finansowania rodzicielskiego. Myślimy wtedy o tym, aby całkowicie wyprowadzić się od rodziców i zacząć żyć na własny rachunek lub żeby dokładać się do comiesięcznych, stałych wydatków gospodarstwa domowego. Znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest jednak wcale takie łatwe. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to jak znaleźć pracę.

Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?Podstawą jest napisanie odpowiedniego Curriculum Vitae, dzięki któremu przedstawimy przyszłemu pracodawcy nasze kompetencje, ścieżkę edukacyjną, możliwości i zainteresowania. W takim CV powinniśmy zawrzeć wszystkie szkoły jakie do tej pory ukończyliśmy oraz te do których jeszcze uczęszczamy. Szukając pierwszej pracy nie będziemy jeszcze mogli zawrzeć doświadczenia zawodowego, jednak szukając już kolejnych możliwości zatrudnienia powinniśmy wskazać wszystkich dotychczasowych pracodawców oraz stanowiska jakie zajmowaliśmy. Nie zapominajmy także o naszych umiejętnościach, którymi możemy się pochwalić przed przyszłym pracodawcą oraz zainteresowaniach, gdyż to również może mieć wymierny wpływ na wybranie akurat naszej osoby na dane stanowisko.

Posiadając gotowe CV możemy rozpocząć aplikacje na interesujące nas stanowiska pracy. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o tym, w jakim kierunku chcemy się rozwijać i jak ma wyglądać nasza kariera zawodowa. Nie każdy bowiem odnajdzie się w każdym rodzaju pracy. Powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze możliwości oraz to co chcemy w życiu robić. Posiadając już jasno wyklarowane oczekiwania możemy rozpocząć wysyłanie CV poprzez specjalne strony służące do kojarzenia potencjalnych pracowników z pracodawcami.

Możemy także pominąć popularne serwisy ogłoszeniowe z ogłoszeniami o pracę i próbować aplikować bezpośrednio do wybranych pracodawców. Często na stronach internetowych rożnych firm widnieją specjalne zakładki zatytułowane: „Kariera”, „Praca u nas” itd. gdzie możemy bezpośrednio skontaktować się z pracodawcą. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby napisać również do pracodawcy, jeśli on nie poszukuje akurat nikogo na żadne stanowisko. Być może nasze CV oczaruje go na tyle, że postanowi zaprosić nas na rozmowę, a wtedy mamy bardzo dużą szansę na otrzymanie zatrudnienia.

Jak znaleźć pierwszą pracę?

Pracodawcy często wymagają posiadania doświadczenia na ogłaszanym stanowisku. Poszukując pierwszej pracy może to być dosyć kłopotliwe ponieważ nie posiadamy jeszcze żadnego zawodowego doświadczenia. Ale nic straconego. Powinniśmy wówczas się skupić na naszych mocnych stronach i umiejętnościach. Konkretny i profesjonalny pracodawca na pewno to doceni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here