Każdy amator rysunku, który jednocześnie jest właścicielem kota, na pewno nieraz marzył o tym, aby wizerunek swojego pupila przenieść na obraz lub rysunek. Taki rysunek z pewnością byłby wspaniałą ozdobą każdego mieszkania. Jak się okazuje rysowanie kota nie jest wcale takie trudne. Jeśli nasz kot nie jest wiercipiętą i potrafi pozować w bezruchu przez jakiś czas to każdy może spróbować narysować kota i powiesić swoje dzieło w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Będzie to wspaniała pamiątka, która zawsze będzie umilała nam czas, a także naszym gościom.

Jak narysować kota?

Jak narysować kota?Najprostszym sposobem na narysowanie naszego kota będzie uprzednie go sfotografowanie. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie zająć się rysowaniem kota. Nie będzie on musiał nam pozować a my będziemy mieli więcej czasu aby nasz rysunek był bardziej dokładny i realistyczny. Oczywiście, według niektórych może to być droga na skróty. Zajmijmy się teraz kwestią: „jak namalować kota”?

Będziemy do tego potrzebowali pewnych zakupów. Na pewno niezbędny będzie zakup odpowiedniego płótna, farb, pędzli i ramy. Wbrew pozorom nie będą to drogie zakupy. Należy jednak liczyć się z tym że nieco będziemy musieli zapłacić. Samo malowanie w dużej mierze zależy od tego na jakim etapie rozwijania naszego talentu jesteśmy. Najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji jeśli chodzi o budowę ciała kota. To właśnie dzięki temu nasz obraz będzie realistyczny i idealnie oddawał będzie wygląd naszego kota. Najprościej i najlepiej będzie namalować kota w takiej pozie, w jakiej najczęściej spędza on swój czas, odpoczywa. Wtedy nasz kot będzie nieświadomie pozował nam do obrazu. Dlatego im bardziej leniwy jest nasz kot tym prościej będzie nam go namalować. Taki kot, który uwielbia całymi dniami wylegiwać się na parapecie będzie idealną bazą do namalowania obrazu. Najgorzej sprawa wygląda w przypadku malowania małych kotów. Na ogół są one bardzo ruchliwe i ciężko poza snem uchwycić je w jednej pozie. Jest to zadanie trudne, ale nie niewykonalne.

Ozdoba każdego mieszkania

Gotowy obraz, na którym uwieczniliśmy naszego pupila może stać się wspaniałą ozdobą mieszkania. Wystarczy tylko zadbać o to, aby został on odpowiednio wyeksponowany. Możemy do tego celu użyć eleganckiej ramy do obrazów, a sam obraz umieścić w jakimś ciekawym, reprezentatywnym miejscu w naszym domu. Dzięki temu będzie on z pewnością zwracał uwagę naszych gości i nie będą oni potrafili przejść obok niego obojętnie. Jeśli mamy zapał, możemy zrobić całą serię takich obrazów naszych pupili. Taka seria będzie stanowiła wspaniały wystrój mieszkania oraz pamiątkę. Wszyscy goście z pewnością docenią trud jaki włożyliśmy w namalowanie naszych pupili, a nas samych będzie rozpierała z tego powodu niesamowita duma.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak czytać nuty?
Następny artykułJak wyczyścić komputer?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here