Czego chce kobieta?

Czego kobiety chcą od facetów? Jaki jest upragniony i wymarzony zestaw cech, który zagwarantuje samcowi powodzenie u płci przeciwnej? Naprawdę chcesz wiedzieć i liczysz, że dowiesz się tego od kobiet? No to zapomnij. One same nie wiedzą czego szukają u mężczyzny.

Portal Sympatia, jedno wielkie biuro schadzkowo-matrymonialne. Dobrze, że istnieje, bo to szansa na poznanie kogoś fajnego. Teoretycznie. W rzeczywistości wiele kobiet już na starcie utrudnia sobie totalnie życie. Po prostu nie wiedzą czego chcą. No dobra, chcą chłopa, ale gdy przyjdzie im wymyślać jaki ten internetowy ideał na być to włos jeży się na głowie.

IDEALNY SCHIZOL

Wiele pań wypisuje całe elaboraty o tym jaki powinien być ten ich wybraniec. Tworzą persony, które po prostu nie mają szans istnieć, bo są połączeniem skrajnych, wzajemnie wykluczających się cech charakteru.

Nie wierzysz? Proszę bardzo o to tylko kilka przykładów.

Jedna sympatyczna niewiasta marzy o panu, który będzie rozważny, spokojny i zrównoważony, ale równocześnie spontaniczny i nieokiełznany. Inna poszukuje faceta rozrywkowego, który przy okazji będzie też spokojny. Ideał dla tych pań to osobnik cierpiący na chorobę dwubiegunową. Normalnie takie połączenia cech charakteru nie występują.

Natomiast pani śniącej o kimś kto będzie „ogarnięty życiowo, ale z dozą szaleństwa” polecić można bankomat z wbudowanymi głośnikami, z których co kilka godzin nawalałaby ukochana muzyka tej pani.

NIE MA TAKIEGO MODELU

Powiesz, że się czepiam i nie mam racji. Pisząc ten tekst konsultowałem się z kilkoma paniami, które lubię i cenię. One też były zgodne, że poszukiwaczki miłości na Sympatii często szukają kogoś kto nie istnieje.

Jednej z nich pokazałem kobiecy profil na Sympatii, a tam znalazła się całkiem rozbudowana charakterystyka idealnego mężczyzny. Ten ktoś miał być:

„czuły, dowcipny, romantyczny, rozrywkowy, rozważny, spokojny, spontaniczny, szczodry, zrównoważony, wymagający, ugodowy”.

– Nie ma takiego – powiedziała Kaśka, a po chwili dodała. – No chyba, że to opis zmieniającego się faceta na przestrzeni lat.

NAJWIĘKSZA MĘSKA ZALETA

Wiesz jakiej cechy najbardziej poszukują panie z Sympatii? Nie, nie jest to poczucie humoru, ani inteligencja. Nie jest to też romantyczność, ani czułość. Na przytłaczającej większość kobiecych kont jakie odwiedziłem pojawia się tęsknota za ugodowym facetem. Tak, kobiety poszukują facetów, skłonnych do ustępstw i szybkiego łagodzenia sporów.

Wierzysz w to? Naprawdę panie uważacie tę cechę charakteru za tak istotną?

Jak wygląda życie z doskonale ugodowym? Może tak:

On: – Kochanie, chodźmy do kina.

Ona: – Oj nie, wolę do teatru.

On: – Ok.

On: – Zarezerwowałem stolik w restauracji na naszą rocznicę.

Ona: – Ale ja myślałem, że zostaniemy w domu i coś ugotujesz dla mnie.

On: – Dobrze, z przyjemnością.

On: – Znalazłem super wczasy nad morzem!

Ona: – Ale ja bym chciała pojechać w góry.

On: Dobrze kochanie, poszukam czegoś w górach.

On: – Kochanie, co powiesz na podróż dookoła świata?

Ona: – A jedź sobie sam. Nie kocham cię, poznałam kogoś, który jest taki męski, a nie taki… UGODOWY!

Dla mnie wybór pań z Sympatii był sporym zaskoczeniem. Dlatego ponownie poprosiłem o pomoc najlepszych ekspertów od spraw międzyludzkich czyli znajomych. Pytanie było proste. Czemu kobiety poszukują ugodowych.

EKSPERCI MÓWIĄ

Znajoma_ONA1: Ugodowy? To z pewnością przyda się później, w czasie rozwodu.

Znajoma_ONA2: Zrozum je, one piszą ugodowy, bo wcześniej przeżyły jakiś koszmar. Były poniewierane przez facetów, którzy na nich leczyli swoje kompleksy. Teraz marzą o kimś innym, takim misiu, przyjacielu, który zrozumie i przytuli.

– Ale nie jest tak, że z czasem ten misio im się znudzi – spytałem.

– Jest i część z nich znowu zatęskni za innym facetem, ale te najmądrzejsze zostaną z tym swoim ugodowym.

Znajomy_ON: U kobiety jest zawsze tak, że mówi jedno, a rozumie co innego. Klasyczny przykład, to ten, że jak kobieta mówi „nie wiem”, to ma na myśli „nie”, a jak mówi „nie”, to ma na myśli „nie wiem” albo i „tak”. Moim zdaniem ugodowy ma tu oznaczać taki, którego z czasem da się podporządkować, bo baby to uwielbiają.

KSIĄŻĘ Z BAJKI

Wiesz jakie kobiece profile najbardziej mi się podobały? Te, w których nie było nic o oczekiwaniach wobec faceta. Naprawdę te wszystkie wypisywania cech idealnych to z dupy robota. Najczęściej sami nie wiemy czego szukamy do chwili, aż to znajdziemy. Wcześniej dużo nam się wydaje. Napędza nas mieszanka własnych niespełnień, cudzych marzeń i wzorców pompowanych przez rodzinę i media. Dopiero jak przyjdzie co do czego i spotkasz na swojej drodze tę drugą osobę, zrozumiesz, że to jest to. Wtedy ta lista oczekiwań wobec ideału będzie jeszcze śmieszniejsza i nic nie warta. Dlatego nie wygłupiaj się i nie twórz portretu księcia z bajki, kiedy tak naprawdę szukasz faceta.

Fot. Pixabay.com

  • „Najczęściej sami nie wiemy czego szukamy do chwili aż to znajdziemy.” – w punkt. 🙂 Dodałabym jeszcze, że najczęściej znajdujemy, gdy już przestajemy szukać. 🙂

  • Boshe, w którym Ty wieku żyjesz. Sympatia? 😉

  • One wszystkie ściemniają. Tak naprawdę kobiety lubią, jak facet ma dwie ręce, dwie nogi, i wszystko na swoim miejscu.