MAM BULIMIĘ, BO OPĘTAŁ MNIE DIABEŁ

 

Łupie cię w krzyżu, a może boli głowa? Pigułki nie działają? Chodzisz po medykach, a oni rozkładają bezradnie ręce? Olej lekarzy. Zgłoś się do egzorcysty! On ci pomoże.

No dobra, to nie moja opinia. Kolejny raz przeczytałem tekst o wpływie opętania na zdrowie. W artykule wmawia się ludziom, że egzorcyzmy są sposobem na przeróżne dolegliwości. Ojciec Józef Witko mówi: „Należy zauważyć, że wiele chorób jest skutkiem działania duchów nieczystych, natomiast wszystkie choroby mogą z ich powodu ulec zaostrzeniu. Dlatego istnieje bardzo ścisły związek między uwolnieniem a uzdrowieniem (Łk 13,11).”

Naprawdę? W XXI wieku ktoś ma czelność opowiadać takie rzeczy w cywilizowanym kraju? Dla mnie to skandal i odjazd. Jak chcesz to przeczytaj cały wywiad. A jak nie, to powiem Ci tylko, że według ojca opętania mogą powodować m.in migreny, wzdęcia, bulimię, bóle krzyża, objawy przypominające depresję i wiele innych problemów.

DIABEŁ OBJAWIA SIĘ PRZEZ CHOROBY

Uznajmy, że to jednak ja się mylę. Przyjmijmy, że diabeł naprawdę jest źródłem wielu chorób. Uwierzmy też, że egzorcyści naprawdę mają moc uleczania z wielu dolegliwości.

Co innego nam pozostaje w takiej sytuacji? Logika podpowiada tylko jedno rozwiązanie: egzorcyści powinni zastąpić naszą służbę zdrowia. Skoro twierdzą, że mogą ratować nie tylko duszę, ale i ciała to czas zabrać się do roboty. Czas na reformę służby zdrowia. Niech osoby takie jak o. Witko zajmą się milionami pacjentów. Jeśli mają taką moc to do roboty. Polskę czeka przemiana. Chwalebna. Wyobraźmy ją sobie…

TAK MOŻE BYĆ: POLSKA EGZORCYSTYCZNA

Zdrowie ludzkości będzie spoczywać w rękach wykwalifikowanych egzorcystów. Koniec z lekarzami.

Kościelna reforma służby zdrowia sprawi, że powstaną przychodnie egzorcysty rodzinnego. Każdy duchowny będzie miał pod swoją opieką stadko duszyczek. Oczywiście z pomocy fachowca w koloratce będą mogli skorzystać wszyscy potrzebujący, o ile tylko będą mieli: akt chrztu, zeszyt z religii i zaświadczenie od księdza proboszcza (dostępne jedynie za co łaska).

SZPITALE ULECZENIA

Zdaję sobie sprawę, że egzorcysta pierwszego kontaktu nie będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi opętanymi. Cięższe przypadki będą trafiać do diecezjalnych szpitali. Tam, być może zostaną te same oddziały jakie znamy z dzisiejszych szpitali. Tyle tylko, że na takiej ortopedii nikt już nie będzie zakładał gipsu, o nie. Teraz będą pracować tam najlepsi spece od przeganiania demonów odpowiedzialnych za urazy narządów ruchu.

Nefrologia, okulistyka, onkologia, psychiatria – te i wiele innych specjalności będą mieć swoich niestrudzonych pogromców złego. Szpitale zaroją się od duchownych, którzy po latach studiów i praktyk, w oparciu o najbardziej tradycyjne metody będą rozprawiać się z chorobami za pomocą modlitwy, wody święconej, a w skrajnych przypadkach świętych olejków i kadzidła.

SKĄD SIĘ BIORĄ CHOROBY

Tak uduchowiona służba zdrowia na stałe odmieni oblicze tej ziemi, polskiej ziemi. W końcu przetrwają naprawdę najsilniejsi. Jak komuś się jednak nie uda pozbyć demonów powodujących zapalenie płuc czy problemy z wyrostkiem robaczkowym będzie to tylko jego wina.

Przecież wiadomo, że opętani sami pakują się w kłopoty. Chory zapewne kiedyś: nie chodził do kościoła, był u spirytysty, słuchał metalu, zrobił sobie tatuaż albo trenował walki wschodu – a to, jak powie Ci każdy egzorcysta, to zaproszenie dla złego. A dalej wiadomo: demony opętują i powodują choroby.

PROBLEM: PACJENCI NIEWIERZĄCY

Oczywiście pozostaje jeszcze problem innowierców i innych ateuszy. Jaką ofertę dla nich będzie miała egzorcyzmowana służba zdrowia?

Już teraz mogę Cię zapewnić, że zgodnie z właściwie pojętą miłością bliźniego egzorcyści zadbają także o te zabłąkane duszyczki. Byleby tylko chciały nawrócić się na jedyną prawdziwą wiarę.

Jak znam życie to początkowo Ci wszyscy odmieńcy nie będą chcieli skorzystać z danej im szansy. Co gorsza, będą się nabijać z tych wspaniałomyślnych propozycji, przeziębienie leczyć jakimiś tam ibupromami, a na poważniejsze choroby brać antybiotyki.

Zapewne tak będzie, ale do czasu. Wcześniej czy później ktoś uzna, że odrzucanie pomocy egzorcystów powinno być zakazane: tak samo jak wcześniej zabronione zostaną jakiekolwiek metody antykoncepcji czy diabelskich badań prenatalnych. Zakaże się więc tych wszystkich pigułek, zastrzyków i innych naświetleń czy kroplówek. Wszystko w trosce o dobro nieśmiertelnej duszy innowiercy.

DAJEMY POZWOLENIE NA TE ZMIANY

Już widzę Twoje oburzenie. Że piszę bzdury, że przeginam, że upraszczam, że znasz kogoś, kto zna kogoś komu egzorcyzmu pomogły. Nie ma co się obruszać.

Prawda jest taka, że ten system jest bliżej niż dalej. Skoro coraz głośniej wmawia nam się, że opętanie to choroby, z którymi nie poradzi sobie lekarz, a poradzi egzorcysta . Skoro publicznie można urządzać modlitwy w intencji zmian gustów muzycznych czy preferencji seksualnych i nikt nie nazywa tego zabobonem, nietolerancją czy po prostu bzdurą to tylko kwestią czasu jest kiedy czekają nas kolejne zmiany. Oczywiście na lepsze. Cieszysz się?

Fot. Pixabay